Wypowiedzenie przez Archidiecezję Krakowską umowy najmu lokalu przy Wiślnej 12 było dzisiaj pierwszym dla nas zaskoczeniem. Drugim: ogrom wsparcia, jakie od Państwa dostaliśmy. Teraz szukamy nowej siedziby i zachęcamy do wsparcia zbiórki założonej w tym celu.

Doktor Psychologii (UJ), pracownik Uniwersytetu Eberharda Karola w Tybindze, nauczyciel akademicki i współpracownik Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych. Prowadzi badania nad tym, w jaki sposób umysł człowieka reprezentuje i przetwarza liczby. W wolnym czasie miłośnik górskich wędrówek.
Wykłady
Artykuły
11.11.2016
Mimo wielu dostępnych metod badawczych, bezpośrednie badanie mózgu jest wciąż trudne ze względów technicznych i etycznych. Choć neuronauka rozwija się w szybkim tempie, kolejne badania...
30.09.2016
Matematyka to dla nas królowa nauk oraz ideał racjonalności. Wiele wskazuje na to, że coś o niej wiedzą także zwierzęta.
25.09.2016
Do połowy XIX wieku uważano, że impulsy nerwowe przesyłane są z bardzo szybką, niemierzalną prędkością, zbliżoną do prędkości światła.
19.08.2016
Treningi poznawcze stają się coraz popularniejszym produktem na rynku tzw. rozwoju osobistego. Badania sugerują jednak, że ich skuteczność jest znikoma lub wręcz zerowa. Czy da się...
29.11.2015
Utwory tak z pozoru różne, jak muzykę z filmu Hitchcocka, rockową balladę czy „Wiosnę” Vivaldiego, łączy wspólna cecha: niosą emocje. Ale jak to w ogóle możliwe?
05.11.2015
Badanie dotyczyło związków między elementarnym procesami przetwarzania liczb a poziomem kompetencji matematycznych.
28.10.2015
Palce, które liczą – znaczenie liczenia na palcach dla poznania matematycznego u człowieka dorosłego
Zjawisko liczenia na palcach jest obecne w większości kultur i odgrywa ważną rolę w poznaniu matematycznym u osób dorosłych.
13.10.2015
W ramach kursu "Poznanie matematyczne" dr Mateusz Hohol i dr Krzysztof Cipora przedstawiają stan współczesnej wiedzy dotyczącej tego, w jaki sposób umysł przetwarza i reprezentuje liczby...
07.06.2015
Według neuronaukowców piękno znajduje się gdzieś ponad naszymi oczami. Całkiem dosłownie.
12.04.2015
Nie wstydź się rachowania na palcach. Twój mózg i tak robi to zawsze, gdy operujesz na liczbach.