Reklama

Arkadiusza Onyszki batalia o wolność

Arkadiusza Onyszki batalia o wolność

23.02.2010
Czyta się kilka minut
Przemysław Wilczyński został laureatem I edycji konkursu Stop rasizmowi w sporcie zorganizowanego przez Elżbietę Radziszewską, Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania w partnerstwie z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce! Przypominamy nagrodzony tekst Przemka.
"

"Rasista, homofob i seksista" - mówią o nim Duńczycy i wyrzucają z pracy. "Miły chłopak, przykładny katolik" - oceniają działacze Odry Wodzisław i przyjmują z otwartymi rękami. Czy na dwa lata przed Euro 2012 polskie kluby piłkarskie poważnie traktują problem ksenofobii?

Wraca do Polski po jedenastu latach gry w Danii. 36-letni bramkarz, przed laty nadzieja polskiej piłki, od niedawna tylko jej enfant terrible, zagra w najbliższy weekend na inaugurację wiosennej rundy ekstraklasy w barwach Odry Wodzisław.

Ta informacja pozostałaby pewnie bez echa - ot, sportowy weteran po występach za granicą wraca, by pod koniec kariery odcinać kupony od sukcesów - gdyby nie pozaboiskowa reputacja. Pobicie żony, sądowy wyrok, rejestrująca każdy krok obroża na nodze, kłótnie z duńskimi klubami - to epizody, którymi Polak mógłby obdzielić...

15277

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]