Reklama

Anna Maria Jopek: "Farat"

Anna Maria Jopek: "Farat"

07.12.2003
Czyta się kilka minut
W czasach, gdy większość muzycznej konfekcji produkowana jest dzięki programom potrafiącym wyprostować każdy dźwięk, wydanie płyty koncertowej świadczy o nieprzeciętnych możliwościach wykonawczych i pewności siebie artysty.
T

Taki jest również "Farat" - najnowszy album Anny Marii Jopek (bodaj najlepsza realizacja koncertowa, jakiej dokonano w naszym kraju), który dosłownie poraża muzycznym poziomem. Poza stroną techniczną na uwagę zasługuje jego niezwykłe zróżnicowanie - pojawiają się utwory z niemal wszystkich płyt wokalistki, mamy zatem zarówno interpretacje piosenek ludowych, poezji polskiej, jak i autorskie kompozycje AMJ oraz Marcina Kydryńskiego, prywatnie męża artystki. Anna Maria Jopek zaś z równą swobodą korzystając z jazzu, brzmienia ambient czy stylistyki “world" - wprowadza polską muzykę pop w rejony dotąd niespotykane, gdzie rozmach, kolor i przestrzeń łączą się z perfekcyjnym śpiewem, rzec można, iż tam gdzie większość polskich wokalistek się kończy, Anna Maria Jopek śpiewać zaczyna.

Wielkim atutem płyty jest zespół: świetna sekcja rytmiczna w składzie Robert...

2078

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]