Reklama

Ankieta "TP": Moja metanoia

Ankieta "TP": Moja metanoia

08.05.2005
Czyta się kilka minut
Przeżywaliśmy dni wielkie. Znajdowaliśmy się w innym wymiarze. Zmieniło się nasze spojrzenie na świat, na wszystko, co nas dotąd obchodziło, i na nas samych. Przesunęły się punkty ciężkości. Doznaliśmy straty, której ciągle nie jesteśmy w stanie zmierzyć, i na nowo uświadomiliśmy sobie dar, jaki otrzymywaliśmy przez tyle lat, rok po roku i dzień po dniu. Połączyła nas świadomość osierocenia i żal, wdzięczność za dar i miłość do tego, który nam go przynosił. To wszystko jest w nas teraz i nie może pozostać bez śladu. Każdy z nas doświadcza jakiejś przemiany. Jakiej?.
P

Prosimy: napiszcie do nas o tej przemianie. Swojej własnej, tak, jak ją widzicie teraz i na przyszłość. Czy to tylko piękne przeżycie, które nas uwzniośliło, ale zaraz się skończy, czy coś więcej? Co zostanie w nas po dobrych uczuciach, gdy się wyczerpią? Jakie zrodzą się z nich decyzje dla dalszej drogi każdego z nas? Czy będzie można nazwać je nawróceniem albo nowym wyborem potwierdzającym drogę, którą już szliśmy?

Umierając, Jan Paweł II pozwolił każdemu z nas lepiej zrozumieć siebie i raz jeszcze odnaleźć to, co naprawdę ważne.

Prosimy: spróbujcie opowiedzieć o tym “Tygodnikowi", a my opublikujemy najciekawsze głosy. Teksty, o maksymalnej objętości czterech tysięcy znaków komputerowych (ok. dwóch stron maszynopisu), prześlijcie do 10 czerwca 2005 r. pod adresem redakcji “Tygodnika Powszechnego" (ul. Wiślna 12, 31-007 Kraków), z dopiskiem “...

7375

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]