Reklama

Ameryka na kredyt

Ameryka na kredyt

07.10.2008
Czyta się kilka minut
Prof. Scheherazade S. Rehman: Mamy ogromny deficyt budżetowy, ale jesteśmy jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się gospodarek. Żaden kraj świata nie mógłby tak funkcjonować. My stanowimy wyjątek.
M

Magdalena Rittenhouse: Plan Paulsona jest dobrym rozwiązaniem?

Scheherazade S. Rehman: Nie, ale mimo to musiał zostać przyjęty. Konieczne było uspokojenie rynku. Oczywiście krytycy zarzucają, że ratuje się tych, którzy do tego wszystkiego doprowadzili. Ale niestety taka jest natura programów ratunkowych. Podobnie było przy okazji interwencji w Meksyku, Brazylii czy w Azji. Ratujemy Wall Street, ale przede wszystkim ratujemy całą Amerykę.

Sceptycy mówią, że to doraźne działania, które nie dotykają podstaw kryzysu.

To prawda. Mamy dziś do czynienia z kilkoma fundamentalnymi problemami: stagnacją płac, wzrostem bezrobocia i coraz większym długiem publicznym. Ale żeby coś z tym zrobić, potrzebna będzie poważna debata. Więc chwilowo założyliśmy opatrunek, który pozwoli zatamować...

3298

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]