Reklama

Ładowanie...

Ameryka na kredyt

07.10.2008
Czyta się kilka minut
Prof. Scheherazade S. Rehman: Mamy ogromny deficyt budżetowy, ale jesteśmy jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się gospodarek. Żaden kraj świata nie mógłby tak funkcjonować. My stanowimy wyjątek.
M

Magdalena Rittenhouse: Plan Paulsona jest dobrym rozwiązaniem?

Scheherazade S. Rehman: Nie, ale mimo to musiał zostać przyjęty. Konieczne było uspokojenie rynku. Oczywiście krytycy zarzucają, że ratuje się tych, którzy do tego wszystkiego doprowadzili. Ale niestety taka jest natura programów ratunkowych. Podobnie było przy okazji interwencji w Meksyku, Brazylii czy w Azji. Ratujemy Wall Street, ale przede wszystkim ratujemy całą Amerykę.

Sceptycy mówią, że to doraźne działania, które nie dotykają podstaw kryzysu.

To prawda. Mamy dziś do czynienia z kilkoma fundamentalnymi problemami: stagnacją płac, wzrostem bezrobocia i coraz większym długiem publicznym. Ale żeby coś z tym zrobić, potrzebna będzie poważna debata. Więc chwilowo założyliśmy opatrunek, który pozwoli zatamować...

3298

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]