Reklama

7 - 14 marca 2011

7 - 14 marca 2011

15.03.2011
Czyta się kilka minut
Wystawy
D

Do 19 marca w Fotoplastykonie Warszawskim (Al. Jerozolimskie 51) można oglądać wystawę fotografii stereoskopowej z przełomu XIX i XX wieku. Zdjęcia pochodzą z prywatnej kolekcji poety i prozaika Jacka Dehnela, który jest zarazem kuratorem ekspozycji. Prace o różnorodnej tematyce (propagandowej, medycznej, przyrodniczej, satyrycznej, religijnej oraz astronomicznej) układają się w specyficzny obraz epoki nowoczesnej, która - jak się okazuje - za pomocą stereoskopowych zdjęć próbowała zatrzymać obwieszczony przez Marksa proces rozpływania się w powietrzu wszystkiego, co stałe.

Do 3 maja natomiast w łódzkim Muzeum Sztuki (ul. Więckowskiego 36) można zobaczyć dwie wystawy, które łączy osoba i twórczość Zbigniewa Warpechowskiego. Pierwsza pt. "Warpechowski / Dawicki" prezentuje dialog między mistrzem a uczniem, ich wzajemne inspiracje i nieoczywiste związki między...

2982

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]