Reklama

Ładowanie...

5 - 12 lipca 2010

13.07.2010
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
K

Kryterium miary

Benedykt XVI przed modlitwą Anioł Pański 11 lipca w Castel Gandolfo nawiązał do przypowieści o miłosiernym Samarytaninie. "Ta ewangeliczna opowieść przynosi »kryterium miary«, to jest »uniwersalny charakter miłości, która kieruje się ku spotkanemu przypadkiem potrzebującemu (por. Łk 10, 31), kimkolwiek by on był" (encyklika "Deus caritas est", 25). Obok tej uniwersalnej reguły istnieje także wymóg specyficznie kościelny: by »w samym Kościele jako rodzinie żaden członek nie cierpiał dlatego, że jest w potrzebie« (tamże). Programem chrześcijanina, przyjętym z nauczania Jezusa, jest »serce, które widzi«, gdzie potrzeba miłości i działa odpowiednio do tego (por. 31)" - tłumaczył Papież.

Kompetencje KNW

Próba udzielenia święceń kobietom, herezja, apostazja i schizma to...

5804

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]