Reklama

5 - 12 lipca 2010

5 - 12 lipca 2010

13.07.2010
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
K

Kryterium miary

Benedykt XVI przed modlitwą Anioł Pański 11 lipca w Castel Gandolfo nawiązał do przypowieści o miłosiernym Samarytaninie. "Ta ewangeliczna opowieść przynosi »kryterium miary«, to jest »uniwersalny charakter miłości, która kieruje się ku spotkanemu przypadkiem potrzebującemu (por. Łk 10, 31), kimkolwiek by on był" (encyklika "Deus caritas est", 25). Obok tej uniwersalnej reguły istnieje także wymóg specyficznie kościelny: by »w samym Kościele jako rodzinie żaden członek nie cierpiał dlatego, że jest w potrzebie« (tamże). Programem chrześcijanina, przyjętym z nauczania Jezusa, jest »serce, które widzi«, gdzie potrzeba miłości i działa odpowiednio do tego (por. 31)" - tłumaczył Papież.

Kompetencje KNW

Próba udzielenia święceń kobietom, herezja, apostazja i schizma to...

5804

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]