Reklama

23/09

23/09

01.06.2009
Czyta się kilka minut
Sprostowanie
W

W nawiązaniu do tekstu Konrada Piskały "Podatkowe experimentum" ("TP" nr 21/09) proszę o sprostowanie zawartych w nim nieprawdziwych informacji. Nieprawdą jest, że nikt z Kurii Diecezjalnej z wikariuszami zmian w podatkach nie konsultował.

Konsultacje z księżmi wikariuszami prowadzone były dwukrotnie. Po raz pierwszy sprawa została podjęta podczas spotkania Diecezjalnej Rady Kapłańskiej 19.12.2008 r. Uczestniczyli w niej trzej reprezentanci księży wikariuszy. Wnioskowali oni, aby zmienić sposób naliczania podatków na naliczanie ich od dochodów, nie zaś od liczby parafian. Po raz drugi sprawa podatków była konsultowana w czasie spotkania Diecezjalnej Rady Ekonomicznej 14.01.2009 r. Reprezentanci wikariuszy, zaproszeni do udziału w rozmowach o podatkach w Diecezji Płockiej, powtórnie zdecydowanie opowiedzieli się za naliczaniem podatku od dochodów, nie zaś od...

2261

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]