Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

22 - 29 sierpnia 2011

22 - 29 sierpnia 2011

30.08.2011
Czyta się kilka minut
Watykan l Polska l Swiat
N

Następcą zmarłego w lutym abp. Józefa Życińskiego na stanowisku metropolity lubelskiego ma zostać bp Stanisław Budzik, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Informacji tej nie potwierdza nuncjatura ani kuria lubelska. Bp Budzik (ur. 1952) jest biskupem pomocniczym tarnowskim (sakrę przyjął w 2004 r.), profesorem teologii, a funkcję sekretarza generalnego KEP pełni od 2007 r. W przeszłości był m.in. rzecznikiem bp. Życińskiego jako ordynariusza tarnowskiego i rektorem tamtejszego seminarium. Jest też współtwórcą (wspólnie z ks. Józefem Klochem) portalu Opoka.pl. Według nieoficjalnych doniesień wśród trzech kandydatów przedstawionych przez nuncjusza Papieżowi znaleźli się też biskup opolski Andrzej Czaja i ks. prof. Sławomir Nowosad z KUL.

Na Jasnej Górze spotkała się Rada Biskupów Diecezjalnych (25 sierpnia). W ...

4573

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]