Reklama

11 - 18 kwietnia 2011

11 - 18 kwietnia 2011

19.04.2011
Czyta się kilka minut
Watykan l Polska l Świat
P

Pociągnij nas ku wyżynom, uczyń czystymi, abyśmy należeli do pokolenia, które szuka Boga" - modlił się Benedykt XVI podczas Eucharystii Niedzieli Palmowej. Na placu św. Piotra przewodniczył obchodom etapu diecezjalnego Światowego Dnia Młodzieży. Wyjaśniał, że Chrystus "zszedł do otchłani ludzkiego istnienia, aby nas ku sobie pociągnąć (...). Stał się pokornym i tylko w ten sposób mogła zostać przezwyciężona nasza pycha. Pokora Boga jest najwyższą formą Jego miłości". 16 kwietnia Benedykt XVI obchodził 84. urodziny, a 19 kwietnia - szóstą rocznicę wyboru na 265. następcę św. Piotra.

Litania do Jana Pawła II. Kard. Stanisław Dziwisz 12 kwietnia nadał imprimatur nowej modlitwie, składającej się z 49 wezwań i przeznaczonej do prywatnego odmawiania. Tekst nawiązuje do duchowych aspektów pontyfikatu Karola Wojtyły. Początkowe wezwania brzmią: "Zanurzony w Ojcu,...

4395

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]