Reklama

Życie jest święte

Życie jest święte

05.10.2003
Czyta się kilka minut
-

---ramka 315282|strona|1---KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA: - Czy istnieje wartość cenniejsza od życia?

KS. ADAM BONIECKI: - Chrześcijanin, kiedy mówi o życiu, ma na myśli także życie wieczne. Wtedy odpowiada, że nie istnieje. Są wartości, za które można, i pewnie czasem trzeba, oddać życie doczesne.

- Może więc życie doczesne jest tylko przystankiem na drodze? Może w perspektywie zbawienia te kilkadziesiąt lat na ziemi nie ma znaczenia?

- Nie “przystankiem", ale drogą. Kilkadziesiąt lat to niby tak mało? Proszę najpierw je przeżyć, a potem mówić. To mnóstwo czasu, cudownych i strasznych zdarzeń, to czas miłości, nienawiści, nadziei, rozpaczy, zachwytów i rozczarowań. Te kilkadziesiąt lat na ziemi uważam za wspaniały dar Pana Boga. Przecież mogło mnie w ogóle nie być...

-...

31537

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]