Reklama

Żyć jak Bóg

Żyć jak Bóg

06.09.2011
Czyta się kilka minut
24. niedziela zwykła
A

Atakować chrześcijańską zasadę wybaczania nie wypada, zwłaszcza gdy samemu rozgłasza się, że jest się katolikiem, i to najprawdziwszym, bo modlącym się według ponadczasowego rytu, czy też rytu najnowocześniejszego. Trzeba szukać okrężnej drogi.

Podobnie rzecz się ma z karą śmierci. Optować wprost za jej utrzymaniem trochę nie wypada, no bo nawet w Katechizmie coś tam na ten temat, nie po naszej myśli oczywiście, napisano, więc znowu idą w ruch cytaty ze Starego Testamentu, a i w Nowym można co nieco znaleźć, oraz w Tradycji, gdzie każdy znajdzie, co tylko zechce. Biblia jest przecież zapisem wielowiekowego dochodzenia ludzi do Boga, zapisem ogromnego wysiłku, który wcale nie ustał, zmierzającego do pełniejszego Jego zrozumienia. Jeśli podczas czytania Biblii nie uwzględni się czynnika czasu i miejsca powstania, jak też gatunku literackiego, jakim posłużył się...

2966

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]