Reklama

Znak czasu

16.10.2018
Czyta się kilka minut
O

Od samego początku naszych kontaktów uderzało mnie, że ks. Wojtyła jest przede wszystkim człowiekiem modlitwy i kimś, kto nie marnuje żadnej chwili swego życia. Niezmierna pracowitość i wierność w przyjaźni cechowały zawsze wszystkie, niezliczone potem kontakty rodzinne, naukowe, osobiste. Przyszły wielkie lata II Soboru Watykańskiego. Wówczas znów dane nam było znaleźć się razem wśród tych, którzy pracowali nad tekstem konstytucji „Gaudium et spes”. Choć nie należeliśmy do tego samego zespołu roboczego, to jednak spotykaliśmy się na zebraniach organizowanych dla licznych zespołów przygotowujących tekst tego wiekopomnego dokumentu o obecności Kościoła w świecie współczesnym. Mam zawsze żywo w pamięci takie, tydzień trwające spotkanie w Ariccia pod Rzymem i wspólne tam spacery, we dwóch z arcybiskupem Wojtyłą, na których poruszaliśmy zagadnienia zupełnie podstawowe, dotyczące roli...

3510

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]