Reklama

Zdziwienia

Zdziwienia

20.07.2003
Czyta się kilka minut
K

Karmiono nas dotąd grozą globalnego ocieplenia, aż tu nagle czytam artykuł pewnego profesora doktora habilitowanego, który tłumaczy, że będzie coraz zimniej, a kula ziemska zmieni się w śnieżną planetę. Dzień wcześniej w telewizji obejrzałem film, w którym ujęcia nakręcone teraz z samolotu nad Kilimandżaro porównywano ze zdjęciami sprzed dziesięciu, dwudziestu pięciu i sześćdziesięciu lat. Na Kilimandżaro była wtedy czapa lodowa, która zupełnie znikła! Faktem jest, że niektóre części lądolodu na Antarktydzie topnieją, a niektóre nie. My natomiast nie możemy się uskarżać na zbyt upalny lipiec.

Na razie więc mamy klimat przedlodowcowy, a w polityce - ogólny brak zaufania. Pani Paradowska napisała, że Miller dlatego pozostaje dalej premierem, ponieważ nie ma żadnej alternatywy. Nikt nie jest w stanie zostać dzisiaj w Polsce premierem - wszyscy się zużyli. Dlaczego - nie wiem....

5219

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]