Reklama

Ładowanie...

Zdrowie pod parasolem

28.03.2004
Czyta się kilka minut
Z Cezarym Włodarczykiem, przewodniczącym zespołu przygotowującego wytyczne do założeń nowej ustawy o ochronie zdrowia, rozmawia Andrzej Kaczmarczyk.
A

ANDRZEJ KACZMARCZYK: - Pański zespół miał ogłosić wyniki prac 15 marca. Tymczasem jeszcze po południu tego dnia trwały spory. O co?

CEZARY WŁODARCZYK: - Ostatnie osoby pracujące nad dokumentem wyszły z ministerstwa zdrowia o jedenastej wieczorem. Zdążyliśmy jednak. Data 15 marca wynikała z precyzyjnej kalkulacji, by nowa ustawa mogła obowiązywać od 1 stycznia. Jesteśmy jednym z niewielu zespołów, który zrobił coś w terminie.

- W terminie, ale spór trwał do ostatniej chwili.

- Oczywiście. Sytuacja jest skomplikowana i nikt nie ma prostej recepty na jej przezwyciężenie. W jednej kwestii nie było kontrowersji: ochrona zdrowia jest w stanie głębokiego kryzysu. Trzeba to podkreślić, bo obradowaliśmy w gmachu ministerstwa zdrowia, gdzie słowa “kryzys" używa się rzadko. Jeżeli zaś chodzi o...

9557

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]