Reklama

Zamiast goryczy

Zamiast goryczy

10.02.2006
Czyta się kilka minut
O pożytkach z uczenia się słychać znacznie więcej niż o przyjemnościach płynących z uczenia innych. Tych zaś jest wiele.
P

Przyjemne jest uznanie i podziw w oczach czy słowach uczniów. Miło też widzieć owoce swojej pracy, zwłaszcza jeśli wykonana została porządnie, a skutki są zauważalne. Psychologia rozwojowa utrzymuje, że rozwijamy się ciągle, do późnej starości, i zwraca uwagę, że dzielenie się uzbieraną wiedzą - pozyskaną od nauczycieli i wypracowaną samemu - jest sposobem rozwiązywania problemów rozwojowych drugiej połowy życia. Alternatywa to samotność i rozpacz. Jednak największą przyjemnością, jaką daje uczenie, jest szansa poznania poglądów innych ludzi, najczęściej sporo młodszych. Trzeba nieco trudu, żeby te często zaskakujące opinie przemyśleć - ale samo myślenie też stanowi źródło przyjemności.

Kiedy pytam studentów medycyny, co ich zdaniem określa normalność życia seksualnego człowieka, blisko trzecia ich część odwołuje się do standardów wyznaczanych przez...

3758

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]