Reklama

Wydawca: Lubię sprzedawać książki

Wydawca: Lubię sprzedawać książki

12.04.2015
Czyta się kilka minut
Intelektualista do intelektualisty mówi: Popatrz na tych handlarzy! Książkami handlują! Przekupy niegodne miana ludzi wrażliwych!
W

Wydawca z zasady raczej nie powinien odnosić się do artykułów o wydawanych przez siebie książkach. Jednak komentarz, a może raczej manifest, Grzegorza Jankowicza na marginesie jego bardzo ciekawego artykułu „Sztuka bycia panem”, poświęconego wydanej przez Znak Horyzont książce „Wytresuj swoich niewolników” („TP” nr 12/2015) sprawił, że poczułem się wywołany do odpowiedzi. Szczęśliwie, w przeciwieństwie do starożytnych niewolników, nie jesteśmy skazani na przekaz pochodzący tylko od jednej strony.

Gdyby książka Tonera/Sempa ukazała się pod najodpowiedniejszym z punktu widzenia treści tytułem „Niewolnictwo w starożytnym Rzymie”, ani Jankowicz z tekstem o tej książce, ani ja z moją polemiką nie znaleźlibyśmy się na łamach wysokonakładowego tygodnika opinii, jakim jest „Tygodnik Powszechny”....

3798

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]