Reklama

Wycieczka w przeszłość

09.03.2003
Czyta się kilka minut
n

niesmakiem odbieram głosy francusko-niemieckie, wypowiadające posłuszeństwo Stanom Zjednoczonym. Słychać pokrzykiwania, że stara Europa nie dopuści do tego, aby Ameryka stała się jej hegemonem. Tymczasem ten hegemon dwukrotnie podczas wojen światowych przybieżał starej Europie na pomoc. Pokrzykiwania takie wydają się więc nie całkiem etyczne, a w dodatku nierozsądne. Bush jest zdecydowany uderzyć i uderzy, a gdy przyjdzie do dzielenia tortu z ropy naftowej - Irak jest jej piątym producentem w świecie - Amerykanie postarają się, by Francuzi dostali jak najmniejszy kawałek. Niemców dotyczy to w mniejszym stopniu, bo podłączeni są do ropy Putina.

Teraz nawet dobry starzec Blix powiedział, że cały informacyjny pasztet, który dostał od ludzi Saddama, jest mało wart, a uczeni iraccy oświadczyli, że pozwolą się indagować jedynie pod okiem władz miejscowych. Trochę tak, jakby podczas...

5984

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]