Reklama

Wybory to poważna sprawa

Wybory to poważna sprawa

13.09.2011
Czyta się kilka minut
Wciąż mnie zadziwia naiwność wyborców, którzy dają się nabierać na złe emocje, slogany, kolor krawata czy koszuli. Może tym razem lepiej spróbować się dowiedzieć czegoś więcej?
9

9 października wybory... prezydenckie w Kamerunie. Urząd głowy państwa dzierży tam od 1982 r., drugi od 1960 r. (to jest od uzyskania niepodległości) przywódca, 78-letni Paul Biya, który i tym razem zgłosił swoją kandydaturę. Rywali stających w szranki będzie 51. Prezydent dawno już się zatroszczył o odpowiednią zmianę konstytucji, by nie ograniczała mu możliwości kolejnego kandydowania. Do tej pory Biya, którego rządy charakteryzuje straszliwe bezrobocie i żałosna sytuacja materialna społeczeństwa, wygrywał wszystkie kolejne wybory. Prawdopodobnie wygra i tym razem, bowiem rozproszenie głosów opozycji na pół setki kandydatów nie wróży niczego dobrego. Prezydent zaś, jak żaden inny kandydat, dysponuje środkami umożliwiającymi rozwinięcie kampanii wyborczej oraz... użycie innych sposobów, by wygrać. Kameruńczycy twierdzą, że obserwatorzy ONZ i innych organizacji zabierają się...

4535

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]