Reklama

Wybory to poważna sprawa

Wybory to poważna sprawa

13.09.2011
Czyta się kilka minut
Wciąż mnie zadziwia naiwność wyborców, którzy dają się nabierać na złe emocje, slogany, kolor krawata czy koszuli. Może tym razem lepiej spróbować się dowiedzieć czegoś więcej?
9

9 października wybory... prezydenckie w Kamerunie. Urząd głowy państwa dzierży tam od 1982 r., drugi od 1960 r. (to jest od uzyskania niepodległości) przywódca, 78-letni Paul Biya, który i tym razem zgłosił swoją kandydaturę. Rywali stających w szranki będzie 51. Prezydent dawno już się zatroszczył o odpowiednią zmianę konstytucji, by nie ograniczała mu możliwości kolejnego kandydowania. Do tej pory Biya, którego rządy charakteryzuje straszliwe bezrobocie i żałosna sytuacja materialna społeczeństwa, wygrywał wszystkie kolejne wybory. Prawdopodobnie wygra i tym razem, bowiem rozproszenie głosów opozycji na pół setki kandydatów nie wróży niczego dobrego. Prezydent zaś, jak żaden inny kandydat, dysponuje środkami umożliwiającymi rozwinięcie kampanii wyborczej oraz... użycie innych sposobów, by wygrać. Kameruńczycy twierdzą, że obserwatorzy ONZ i innych organizacji zabierają się...

4535

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]