Reklama

Ładowanie...

Wybór z przedłużoną gwarancją

28.11.2004
Czyta się kilka minut
Senat uzupełnił skład Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Nowym jej członkiem został Ryszard Sławiński, senator SLD, w stanie wojennym członek komisji weryfikującej dziennikarzy. Sławiński przyznaje, że weryfikatorem był, ale twierdzi, że nikt przez niego pracy nie stracił, więc wszystko jest w porządku. Nie rozumie - albo tylko udaje - iż samo uczestnictwo w takiej komisji jest hańbiące.
S

Skądinąd, skoro teraz każdy niemal weryfikator twierdzi, że nie wyrządził nikomu krzywdy, to kto w końcu wyrzucał po 13 grudnia 1981 r. dziennikarzy z pracy? Lewicowi senatorowie, którzy poparli Sławińskiego, też nie rozumieją - albo udają - jaką wpadką jest wybranie takiego człowieka do KRRiT, która “stoi na straży wolności słowa". Nie jest to sytuacja nowa. W ub. roku Sejm wybrał do Rady innego weryfikatora z SLD - Ryszarda Ulickiego.

Dlaczego SLD wybiera do Rady swoich najgorszych ludzi? Bo uważa ich za najlepszych. Najlepszych do realizacji celu, jakim jest odbudowanie lekko nadwątlonych wpływów w mediach publicznych, a szczególnie w TVP. Zawieszenie Ryszarda Pacławskiego, lewicowego członka zarządu TVP, spowodowało, że lewica straciła w tym zarządzie przewagę. Głosowanie nad zawieszeniem Pacławskiego wykazało zaś, że lewica straciła również większość w...

1398

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]