Reklama

Ładowanie...

Wszyscy jesteśmy Charlie, Garissa już nie

11.04.2015
Czyta się kilka minut
Podczas Świąt Wielkanocnych papież Franciszek kilkakrotnie wracał do tematu współczesnych prześladowań chrześcijan.
P

Prześladowania nazwał „niedopuszczalną zbrodnią” i wołał o pomoc dla tych, których się „prześladuje, wypędza z kraju, zabija, ścina tylko dlatego, że są chrześcijanami. Są oni naszymi współczesnymi męczennikami, i są – można rzec – liczniejsi niż w dawnych epokach. Pragnę, by wspólnota międzynarodowa nie przyglądała się biernie i w milczeniu tej niedopuszczalnej zbrodni, która jest niepokojącym łamaniem najbardziej elementarnych praw człowieka. Naprawdę nie chcę, by wspólnota międzynarodowa odwracała od tego wzroku”.

Słów Franciszka słuchało w Niedzielę Wielkanocną 50 tys. ludzi zgromadzonych na placu św. Piotra i miliony telewidzów.

Papież niewątpliwie pozostawał pod wrażeniem terrorystycznego ataku somalijskiej organizacji dżihadystów Al-Szabab na uniwersytecki kampus Garissa (Kenia), w którym śmierć poniosło 147 osób, a napastnicy przed dokonaniem morderstwa zwolnili...

3598

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]