Reklama

Wstrząsy

Wstrząsy

01.03.2011
Czyta się kilka minut
Jakie reguły rządzą trzęsieniami ziemi? Odpowiedź jest godna Nobla, bo precyzyjne prognozowanie trzęsień wciąż pozostaje marzeniem sejsmologów.
A

Antypody, Australia i Nowa Zelandia, jawiące się nam jako oaza dobrobytu i spokoju, przeżywają tej zimy (u nich: tego lata) nadmiernie bliskie spotkania z naturą.

Trzęsienie ziemi w Japonii - czytaj na Onet.pl >>

CZYTAJ TAKŻE: Rozmowa z prof. Stanisławem Lasockim, sejsmologiem: Jesteśmy jak kardiolodzy. Wiadomo, że pacjent jest zagrożony zawałem. Ale niech się znajdzie kardiolog, który powie, kiedy zawał wystąpi... >>

Po tragicznych powodziach, pożarach i ataku tajfunu w Australii, natura zademonstrowała swoją siłę wobec Nowej Zelandii. Po raz drugi w ciągu pół roku zatrzęsła się ziemia na Wyspie Południowej, w rejonie Christchurch, największego miasta wyspy. Tym razem zginęło ponad stu mieszkańców, a straty liczone są w miliardach dolarów.

Pęknięta wyspa ...

9892

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]