Reklama

Wolne wybory

Wolne wybory

02.08.2015
Czyta się kilka minut
Lęk przed gniewem księdza coraz rzadziej sprawia, że chodzimy do kościoła. I bardzo dobrze.
Banner na kościele w Lgocie Wielkiej Fot. Wojciech Bojdo / radiolodz.pl
O

O tym dyskutowała cała Polska. W połowie lipca ks. Tomasz Krawczyk, proboszcz z miejscowości Lgota Wielka (województwo łódzkie), w nietypowy sposób postanowił zachęcić parafian do uczestnictwa w niedzielnej mszy. Nad drzwiami drewnianego kościoła powiesił banner z napisem „Niedziela. Idź do kościoła. Nie czekaj, aż cię zaniosą” oraz zdjęciem trumny niesionej przez czterech grabarzy.
 

Chodzić, być przyzwoitym
Pomysł wywołał kontrowersje, ale pojawili się też naśladowcy: kilka dni później podobne hasło – tym razem towarzyszył mu rysunek grabarzy – umieszczono przy jednym z kościołów w Warszawie.

Sam lgocki proboszcz tak tłumaczył swoje intencje w rozmowie z dziennikarzem Radia Łódź: „Banner ma uświadomić tym, którzy są ochrzczeni i nazywają się katolikami, na czym polega istota wiary. Wiary, która ma wypływać z wnętrza, a nie ma być to przymus...

9562

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]