Reklama

Wojna w wojnie

Wojna w wojnie

z Kabulu
26.04.2021
Czyta się kilka minut
Modnie ubranego i wygadanego chłopaka spotykam przy salonach gier wideo. Ma przeszklone oczy, jakby za długo patrzył w ekran. Jak wielu, ucieka w świat, w którym może zapomnieć o wybuchach i biedzie.
Salon gier w Kabulu, marzec 2021 r. PAWEŁ PIENIĄŻEK
L

Lecimy dużym samolotem wojskowym. Najpierw nad morzem, potem nad wyspą. Na pokładzie są 52 osoby. Z Jasinem Hajdarim wcześniej ustalamy na mapie miejsce docelowe. Gdy jesteśmy we właściwym punkcie, wyskakujemy z samolotu. Tniemy w dół z prędkością 230 kilometrów na godzinę. Otwierają się spadochrony i już wolniej zbliżamy się do ziemi. Jesteśmy w Fiskerhus, ale nie tym duńskim. To mała wioska ze skromnymi drewnianymi domkami i pomostami.

Wylądowały tam też inne osoby z przeciwnej drużyny. Musimy szybko zebrać ekwipunek, bo inaczej zginiemy. Hełmy, kamizelki kuloodporne, plecaki, apteczki, ale przede wszystkim broń i amunicja są tym, czego szukamy. Mamy karabiny. Na pomost wybiega jeden z przeciwników, strzelam do niego, trafiam, ale to Hajdari go dobija, drugą osobę też. Zostają po nich skrzynki z zebranym ekwipunkiem. Jestem ranny, kucam i korzystam z zestawu pierwszej pomocy...

11761

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]