Reklama

Ładowanie...

Wirtualna obecność – realne obsesje

18.03.2008
Czyta się kilka minut
Warto na zamieszanie wokół ratyfikacji traktatu lizbońskiego spojrzeć z szerszej perspektywy, bo głęboko antyeuropejskie stanowisko głównej partii opozycyjnej i prezydenta podziela niemała część polskiego społeczeństwa.
P

Po podpisaniu traktatu reformującego rękami nowego premiera i nowego ministra spraw zagranicznych, czołowi przedstawiciele odchodzącej ekipy oraz prezydent Lech Kaczyński nie znajdowali słów dość entuzjastycznych dla oceny tego traktatu. Ów entuzjazm, mimo ich wcześniejszego sceptycyzmu dla projektu traktatu, wynikał z tego, że - jak twierdzili - Polska osiągnęła w końcowej fazie negocjacji w Lizbonie poważne ustępstwa na swoją korzyść. Prezydent RP mówił wtedy: "Osiągnęliśmy (...) wszystkie założone cele. (...) Ale choć polskie starania zakończyły się wielkim sukcesem, w kraju wielu nie chciało tego dostrzec. Nie kryję, że nie było to dla mnie miłe. (...) Dzień po niedawnej uroczystości w Lizbonie jeden z tygodników napisał o powstaniu nowego europejskiego imperium. Na szczęście nie miał racji. To nie imperium, lecz związek suwerennych państw" (cytuję za "Dziennikiem" z 14...

6035

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]