Reklama

Ładowanie...

Wiersze

20.07.2003
Czyta się kilka minut
C
Ciało           

Mózg
Najgorętszy punkt na energetycznej mapie naszego ciała. Jakby ktoś właśnie tam rozpalił ogień. Tak jak każdy płomień karmi się czystym tlenem. Pochłania łapczywie trzecią część każdego naszego oddechu. Niesiemy ze sobą jego ciepło i światło.

Krew
Wypływa z kości, tak jak górskie źródło z kamienia. Jest strumykiem chłodnego ognia. Podsyca tlenem płomień przemiany energii w naszym ciele. Tylko kolor zdradza jej prawdziwą naturę.

Kropla krwi  wersja liryczna 
Co trzy minuty gości w samym sercu – to chyba jakieś głębsze uczucie. 

Włosy i paznokcie
Są martwe, chociaż dokładamy tylu starań do ich pielęgnacji. To tylko martwy naskórek. Nasza skóra przez cały czas umiera – łuszczy się i opada z nas jak popiół. Ten kurz osiada jak całun na meblach...

3887

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]