Reklama

Ładowanie...

Wieloryby i polityka

03.02.2006
Czyta się kilka minut
P onieważ "Tygodnik Powszechny piórami Krzysztofa Kozłowskiego i Michała Zielińskiego dosyć srogo rozprawił się w poprzednim numerze z nową ekipą rządzącą, mogę sobie oszczędzić tematów krajowych. Zajmę się raczej tym, o czym się u nas mało mówi i pisze.
P

Prezydent Chirac oświadczył publicznie, że nie wyklucza możliwości francuskich ciosów atomowych wobec państwa, które sprzyja terroryzmowi. Wywołało to okropny strach wśród elity politycznej Niemiec. Kolejni politycy tłumaczyli przed kamerami, jaka to zgubna, nonsensowna i szkodliwa koncepcja, i wzywali, by Chiraca od niej odwieść. Tygodnik "Der Spiegel", zapowiadając podróż Angeli Merkel do Francji, zapewniał wręcz, że pani kanclerz będzie surowo strofowała swego gospodarza za ten wyczyn. Tymczasem pani Merkel występując wraz z Chirakiem, pochwaliła go, uznając jego głos za rozsądny.

Zapleczem tej sprawy jest kwestia szans wyhamowania irańskiego programu atomowego. Amerykanie próbowali, na razie bez sukcesu, sporządzić nowy typ ładunków nuklearnych, które wbijają się w grunt na kilkanaście metrów i wywołują głęboką eksplozję podziemną, co miałoby służyć...

5244

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]