Reklama

Wieloryby i polityka

Wieloryby i polityka

03.02.2006
Czyta się kilka minut
P onieważ "Tygodnik Powszechny piórami Krzysztofa Kozłowskiego i Michała Zielińskiego dosyć srogo rozprawił się w poprzednim numerze z nową ekipą rządzącą, mogę sobie oszczędzić tematów krajowych. Zajmę się raczej tym, o czym się u nas mało mówi i pisze.
P

Prezydent Chirac oświadczył publicznie, że nie wyklucza możliwości francuskich ciosów atomowych wobec państwa, które sprzyja terroryzmowi. Wywołało to okropny strach wśród elity politycznej Niemiec. Kolejni politycy tłumaczyli przed kamerami, jaka to zgubna, nonsensowna i szkodliwa koncepcja, i wzywali, by Chiraca od niej odwieść. Tygodnik "Der Spiegel", zapowiadając podróż Angeli Merkel do Francji, zapewniał wręcz, że pani kanclerz będzie surowo strofowała swego gospodarza za ten wyczyn. Tymczasem pani Merkel występując wraz z Chirakiem, pochwaliła go, uznając jego głos za rozsądny.

Zapleczem tej sprawy jest kwestia szans wyhamowania irańskiego programu atomowego. Amerykanie próbowali, na razie bez sukcesu, sporządzić nowy typ ładunków nuklearnych, które wbijają się w grunt na kilkanaście metrów i wywołują głęboką eksplozję podziemną, co miałoby służyć...

5244

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]