Reklama

Więcej pewności

05.09.2006
Czyta się kilka minut
Kard. Georg Sterzinsky
K

KRZYSZTOF TOMASIK, MAREK ZAJĄC: - Oficjalnie Benedykt XVI przyjeżdża nie do Niemiec, lecz do Bawarii. Jakie znaczenie ma jego wizyta dla Bawarczyków i Niemców?

KARD. GEORG STERZINSKY: - Bawarczycy są oczywiście bardzo szczęśliwi, że ograniczył odwiedziny do ich landu. Na dodatek stwierdził, że przyjeżdża do ojczyzny. Są dumni, że ich rodak został papieżem. W sierpniowym wywiadzie dla niemieckich mediów Benedykt XVI przyznał, że pierwotnym motywem podróży były odwiedziny miejsc, w których spędził wiele lat, i wspomnienie ludzi, którym wiele zawdzięcza.

Mieszkańcy innych regionów przyznają, że nie są w stanie przygotować równie godnego przyjęcia i zorganizować równie wielkich liturgii, jak Bawarczycy. Ale zastrzegają: "Papież powinien odwiedzić i nas". Niektórzy dziwią się, że Benedykt XVI nie przyjedzie do stolicy, która symbolizuje całe Niemcy...

4519

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]