Reklama

W tunelu 20-lecia

W tunelu 20-lecia

23.06.2009
Czyta się kilka minut
W republice czytelników pierwsze skrzypce grają dziś niestety pisarze z naboru marketingowego. Ale są i tacy, którzy umykają dyktatowi mediów...
"

"Czas wymienić narracje" - powiada Przemysław Czapliński w otwierającym 24. numer "TP" wywiadzie, dotyczącym minionego 20-lecia literackiego. Nowoczesna przygoda literatury dobiega właśnie końca, ponieważ "najciekawsze książki, jakie powstały w ciągu ostatnich kilkunastu lat, traktują literaturę jako przetwórnię śmieci. Śmieciarka wchłania wszystko, każdy idiom, język czy styl (...) Rezultat tej ekspresji odsłania puste miejsce po więzi społecznej" - przekonuje jeden z autorytetów krytycznych. Jego opinie wspiera proklamacja Michała Pawła Markowskiego, który - podobnie jak Czapliński - jest "wielkim fanem »Pawia królowej«, »Lubiewa« czy »Jadąc do Babadag«, ale dla którego kończą się one w miejscowości Tunel blisko Krakowa, gdy jedzie się pociągiem z Warszawy i "przez ostatnie 40 minut nie ma już co robić".

Nie należę do wielkich fanów "Pawia..." czy "Jadąc do...

5656

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]