Reklama

W Sienie

W Sienie

26.10.2003
Czyta się kilka minut
Na oryginały “Miasta nad morzem" i “Zamku nad jeziorem" Ambrogia Lorenzettiego mogłem patrzeć dopiero piętnaście lat po zobaczeniu ich na kartkach pocztowych.
N

Nastąpiło to już w okresie mego pobytu w Paryżu. Gdy tylko znalazłem się w posiadaniu nieco większej sumy, ruszyłem w swą pierwszą podróż do Włoch, przez Szwajcarię. Rozpocząłem ją po sezonie turystycznym, w początkach listopada. Było ciepło i słonecznie. Zabrany płaszcz przez cały czas pozostawał w torbie podróżnej. Jedynie rankami używałem szalika. W każdym kolejnym mieście, gdy wchodząc do wybranego hoteliku słyszałem cenę pokoju, lekko skłoniwszy głowę wycofywałem się ku wyjściu. Wszędzie bez wyjątku osoba z recepcji biegła za mną kolejno obniżając swe propozycje. Zwykle wracałem już przy połowie pierwszej sumy. Dzięki temu nie musiałem się śpieszyć chodząc po Weronie, Padwie czy Rawennie.

Plan, by błądzić po miastach bez ściśle określonego celu i zasięgać wiadomości o mijanych miejscach dopiero, gdy ich wygląd szczególnie mnie zainteresuje, był...

4120

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]