Reklama

Uwięziony w masce

Uwięziony w masce

11.05.2020
Czyta się kilka minut
„Zła edukacja” to jeszcze jeden obraz współczesnej chciwości, przebranej za profesjonalizm i skuteczność.
Hugh Jackman i Geraldine Viswanathan w filmie „Zła edukacja” HBO / MATERIAŁY PRASOWE
S

System nie jest idealny, ale działa” – to zdanie, wypowiedziane w filmie przez kuratora okręgowego, a zarazem bohatera jednego z największych skandali w amerykańskim szkolnictwie, mogłoby stanowić idealny eufemizm w opisie rzeczywistości, która właśnie przestała funkcjonować.

Gdyby ta historia zrodziła się wyłącznie na biurku scenarzysty, uznalibyśmy ją za tragikomiczną karykaturę problemów pierwszego świata. Lecz właściciel biurka, Mike Makowsky, sam jest absolwentem Roslyn High School, uczęszczał do prestiżowego liceum dokładnie wtedy, gdy wybuchła przedstawiona w filmie afera, i posiłkował się materiałem śledczym „New York Timesa” z 2004 r. Ujawniono w nim poczynania Franka ­Tassone’a, który za pomocą kreatywnej księgowości i z udziałem kilkorga wtajemniczonych wyprowadził z budżetu szkoły publicznej około 11 mln dolarów.

Artykuł prasowy, a za nim film ­Cory’ego...

6295

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]