Reklama

Ładowanie...

Turanozaur Trinity idzie pod młotek

Turanozaur Trinity idzie pod młotek

27.03.2023
Czyta się kilka minut
Trinity / MATERIAŁY PRASOWE KOLLER INTERNATIONAL AUCTIONS
M

Ma prawie 4 metry wzrostu, ok. 67 mln lat i składa się z blisko 300 kości, które należały do trzech osobników kultowego Tyrannosaurus rex, odnalezionych między 2008 a 2013 r. Trinity to trzeci szkielet króla dinozaurów, jaki zostanie zlicytowany. I pierwszy, który postawi stopę w Szwajcarii – ojczyzną tego gada była Ameryka Północna. Organizatorzy aukcji, która odbędzie się w kwietniu w Zurychu, ostrożnie szacują, że Trinity jest wart od 5 do 9 mln dolarów. W 1997 r. kości Sue sprzedano za 8,4 mln dol., a w 2020 r. Wydział Kultury i Turystyki w Abu Zabi potajemnie nabył Stana, najbardziej kompletny szkielet tego gatunku (zachowało się ok. 70 proc.) za 31,8 mln dol. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Ukazał się pierwotnie pod tytułem: „Trinity idzie pod młotek”.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]