Reklama

Tatuaż Czesława Kiepury

Tatuaż Czesława Kiepury

27.02.2017
Czyta się kilka minut
Czuł, że dłużej nie wytrzyma bicia. A nie chciał go wydać – przyjaciela, prawie starszego brata. Odepchnął ubeków, rzucił się do okna. Skoczył.
Czesław Kiepura z wnuczką. Zdjęcie zrobiono w Zalesiakach, data wykonania nie jest znana. Fot. Zbiory rodzinne
S

Szedł od Julianowa, od kuzynów. Na przełaj przez pola, na skróty. Niósł na plecach ramę od roweru. Dla niego skarb. – Tata chciał sobie złożyć rower, samodzielnie. Bo inne chłopaki miały rowery, a on nie miał nic – powie prawie 70 lat później Celina Matyjaszczyk, córka.
Nie zorientował się, że to po niego przyjechali.

Prawda, zauważył auto na podwórku. Może to powinno go ostrzec? W końcu auto tutaj, w liczącej zaledwie kilkanaście domów wsi Zalesiaki (gmina Działoszyn, powiat Wieluń), to było coś niezwykłego. Ale nie pomyślał, że to po niego, 18-letniego chłopaka. Skąd mógł wiedzieć?
Dochodził do furtki, gdy na schody wyszedł wuj Piotr i dwaj nieznani ludzie. Wuj wskazał: – O, to jest on.

Ramy od roweru nie doniósł do szopy, położył na ziemi. Bo zaraz z furtki go wzięli. I zabrali autem do Częstochowy, do Miejskiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego. Był 3...

20941

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]