Reklama

Taizé 2010 w Rotterdamie

Taizé 2010 w Rotterdamie

31.12.2009
Czyta się kilka minut
W czasie wieczornej modlitwy, 31 grudnia, tradycyjnie brat Alois, przeor Ekumenicznej Wspólnoty z Taize, ogłosił, gdzie się odbędzie kolejne Europejskie Spotkanie Młodych. Na przełomie 2010 i 1011 roku Wspólnotę braci będzie gościć Rotterdam.
Z

Z bp Everardem de Jong, ordynariuszem diecezji Roermond w Holandii, przedstawicielem Episkopatu Holandii ds Młodzieży rozmawia Joanna Bątkiewicz-Brożek

JOANNA BĄTKIEWICZ-BROŻEK: W przyszłym roku Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w Rotterdamie. Czego spodziewa się po nim holenderski Kościół?

BP EVERARD DE JONG: Przede wszystkim spodziewamy się 50 tys. młodych ludzi z całej Europy! Czeka nas wiec sporo ciężkiej pracy, żeby ich przyjąć. Poznań wyznaczył wysokie pod tym względem standardy. Zupełnie poważnie mówiąc, oczekujemy ożywienia naszego Kościoła. Liczę na to, że kiedy Holendrzy zobaczą takie tłumy modlących się ludzi, przekonają się, że wiara może być normalną częścią życia, co wcale nie jest u nas oczywiste.

Jesteśmy też dość specyficznym społeczeństwem, które stosunkowo łatwo...

2960

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]