Reklama

Szkoła to nie fabryka guzików

Szkoła to nie fabryka guzików

26.08.2008
Czyta się kilka minut
Katarzyna Hall: Wreszcie dojrzewamy do debaty o tym, co w systemie edukacyjnym najistotniejsze. Zarobki, godziny pracy, obiady w szkole - tak, to jest ważne, ale - na miłość Boską - nie kluczowe! Rozmawia Elżbieta Isakiewicz
E

Elżbieta Isakiewicz: Właśnie rząd wycofał z konsultacji z partnerami społecznymi dwa projekty ustaw oświatowych: o systemie oświaty i Karty Nauczyciela. Czy to znaczy, że o wielkich zmianach, jakie Pani zapowiadała, możemy zapomnieć?

Katarzyna Hall: Nic podobnego. Prace nad zmianami postępują. Okazało się po prostu, że jest kilka szczegółowych kwestii, o których związki zawodowe chcą jeszcze rozmawiać i wyszliśmy temu naprzeciw. Już w tym tygodniu dojdzie do kolejnego spotkania. Nie są to jednak sprawy zagrażające całemu pakietowi zmian proponowanych przez MEN.

ZNP zapowiada: "Jesteśmy gotowi umierać za emerytury, płace i czas pracy" i ogłasza pogotowie strajkowe. Czy rząd w imię społecznego spokoju nie zamierza przypadkiem poświęcić Pani pomysłów?

Powtarzam: zmiany następują. Są duże, ale...

13908

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]