Reklama

Supernadzorcy

Supernadzorcy

03.04.2006
Czyta się kilka minut
Przyjęcie przez rząd projektu ustawy o komisji nadzoru finansowego jest wzorcowym przykładem metody działania PiS w celu przejęcia pełni władzy nad wszystkimi dziedzinami życia publicznego.
Z

Zamiast kilku niezależnych instytucji tworzy się jeden scentralizowany urząd, podporządkowany administracji rządowej. Przy okazji odsuwa się od zawłaszczanej dziedziny osoby pozostające dotąd poza polityczną kontrolą - w tym przypadku Leszka Balcerowicza, który przestanie być szefem Komisji Nadzoru Bankowego. Nowy urząd zostanie powierzony funkcjonariuszowi nie tylko zaufanemu, ale i politycznie dyspozycyjnemu - w tym przypadku Cezaremu Mechowi. Instytucja jest więc tworzona z myślą o konkretnej osobie, jak w przypadku Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Protesty są ignorowane lub uznawane za przejawy obrony "układu" przez "łże-elity".

Są jednak okoliczności, czyniące to akurat przedsięwzięcie jeszcze bardziej skandalicznym. Dotychczasowy nadzór nad rynkami finansowymi pracował dobrze. Po drugie, przeciw powołaniu supernadzoru finansowego, powołaniu komisji...

1624

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]