Reklama

Strach ma podłe oczy

Strach ma podłe oczy

03.01.2011
Czyta się kilka minut
Rosyjska Temida jest ślepa: widzi grzechy jednych, a zamyka oczy na niegodziwości i złodziejstwo drugich.
W

Wysoki wyrok w drugim już procesie Michaiła Chodorkowskiego i Płatona Lebiediewa oznacza utrwalanie putinowskiego systemu i dokręcanie śruby w razie jakiegokolwiek zagrożenia dla władzy. Wypuszczenie na wolność byłego oligarchy, który przez lata spędzone w więzieniu urósł do rangi symbolu walki z reżimem Putina, mogłoby zachwiać polityczną równowagą w przeddzień fasadowego cyklu wyborczego 2011-2012. A fasada musi się trzymać: Władimir Putin chce mieć pewność, że nic nie zakłóci ustalonego w wąskim gronie planu rozegrania kolejnej farsy z przesiadaniem się (lub nie) z fotela na fotel w ramach "tandemu".

Chodorkowski wyjdzie na wolność nie wcześniej niż w 2017 r. Choć wcale nie jest pewne, że wyjdzie: mnożą się sugestie o możliwym trzecim procesie; większość ekspertów i publicystów uważa, że dopóki Putin będzie u władzy, dopóty Chodorkowski będzie siedzieć w ...

13865

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]