Reklama

Stójcie i narzekajcie?

19.05.2009
Czyta się kilka minut
Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdzał naukę znakami. Mk 16, 20
P

Po rozłące Wniebowstąpienia łatwo było zamknąć się w nostalgicznym kręgu wspomnień, by przywoływać niepowtarzalny urok lat spędzonych wspólnie z Jezusem. Tymczasem Jedenastu okazuje nadzwyczajną umiejętność otwarcia na zmienioną sytuację. Podejmując nowe wyzwania, nie usiłują zatrzymywać minionego czasu. Nie próbują tworzyć wspólnoty, która zlekceważy prawo wzrostu i będzie nieruchomo trwać w miejscu rozłąki, w myśl zasady "stójcie i narzekajcie".

"Poszli", bo dynamizm natury Kościoła wyraża się w odważnym wyjściu naprzeciw nowych wyzwań. Nie trzeba obawiać się nowych szlaków ani reagować lękiem na tereny, którym obca była wcześniej Ewangelia Chrystusa. Trzeba iść i ukazywać głęboki sens nowych zadań. Trzeba "głosić Ewangelię wszędzie" - to znaczy nie szukać uprzywilejowanych sektorów ani nie przywoływać tęsknot, w których miała wyrażać się domniemana...

2431

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]