Reklama

Stany pośrednie

Stany pośrednie

10.02.2009
Czyta się kilka minut
Jolanta Brach-Czaina: Nie uważam, iż jest coś niewłaściwego w tym, że człowiek hoduje zwierzęta po to, by żywić się nimi. Trudno zaprzeczyć, że należymy do łańcucha pokarmowego i nami też pożywią się małe zwierzątka. Rozmawiała Katarzyna Kubisiowska
K

Katarzyna Kubisiowska: Co Pani robi z niepotrzebnymi rzeczami?  

Jolanta Brach-Czaina: Wyrzucam bez żadnych sentymentów. Nie lubię ich gromadzić, otaczać się nimi. Czasami tego żałuję, bo zdarzyło mi się pozbyć czegoś, co w końcu okazywało się potrzebne.

Posiada Pani przedmioty, które mają dla Pani szczególną wartość?  

Tak. Czasem są to kamyki albo patyki, których kształty czy kolory mi się podobają. Czasem są to przedmioty, w których zatrzymana jest pamięć osób albo zdarzeń. Widzi pani tę brązową popielniczkę z żubrem? Należała do mojego dziadka.

Ma Pani związane z nią wspomnienia?  

Jest to przedmiot, który lubię i który mi się podoba. Nawet jej nie używam, bo nie palę.  Ale bardzo przyjemna jest dla mnie świadomość, że ten przedmiot był w ...

13981

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]