Reklama

Ładowanie...

Spór o przykazania medialne - ankieta

16.01.2006
Czyta się kilka minut
---ramka 403898|strona|1---
K

Kamil Durczok

Nie można przejść obojętnie wobec zmian w ustawie o radiofonii i telewizji. Niezależnie od tego, w jakim kształcie ujrzała ona w końcu światło dzienne, niezależnie od wątpliwości, czy chodzi w niej o inicjowanie debat, czy wtrącanie się w nasz warsztat pracy, nie można przejść obojętnie nad faktem, że pomysł zgłaszają przedstawiciele Samoobrony, politycy lekceważący kwestie etyczne, czasem wprost artykułujący dla nich pogardę. Ale to być może tylko drugorzędny przypis do podstawowego faktu, że politycy chcą porządkować reguły w dziedzinie, która z definicji powinna być autonomiczna wobec polityki.

Z drugiej strony, nie widzę dziś najmniejszych szans, żeby dało się wypracować wspólny, obejmujący całe środowisko mediów kodeks etyczny. Taki, który pozwoliłby unikać zachowań nieetycznych i piętnować praktyki poza ten...

12935

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]