Reklama

Sojusznik zza oceanu

Sojusznik zza oceanu

02.04.2017
Czyta się kilka minut
David Harris, prezes American Jewish Committee: Chcemy działać zwłaszcza na rzecz wzmocnienia partnerstwa transatlantyckiego – w chwili, gdy po obu stronach Atlantyku są głosy kwestionujące jego wartość.
D

Do reprezentantów społeczności żydowskiej w Polsce dołącza American Jewish Committee – jedna z największych na świecie i najdłużej działających organizacji na rzecz praw Żydów. Właśnie otwarła w Warszawie swoje biuro na Europę Środkowo-Wschodnią. Komitet założyli w 1906 r. w Nowym Jorku przedstawiciele społeczności żydowskiej, wstrząśniętych wieściami o pogromach Żydów w Rosji. Zgodnie z intencją założycieli, którzy uznali, że prawa Żydów w USA można najlepiej chronić, odwołując się do równości wszystkich Amerykanów, Komitet angażuje się na rzecz praw człowieka, ochrony demokratycznych wartości i ludzkiej godności, promuje szacunek ludzi różnych narodowości i wyznań. Przedstawiciele AJC podkreślają dziś, że większość żydowskich instytucji w Polsce skupia się na kwestiach związanych z życiem Żydów, od szkół i synagog przez opiekę nad ocalałymi z Zagłady i dbałość o dziedzictwo. Na ich...

3925

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]