Reklama

Ślimaczy wzrost

Ślimaczy wzrost

17.09.2013
Czyta się kilka minut
Ekonomiści znad Sekwany są zgodni: pogrążona dotąd w letargu, francuska gospodarka drgnęła. Ale na jej trwałe ożywienie trzeba jeszcze długo poczekać.

„Znowu ruszamy!” – obwieścił niedawno francuski prezydent-socjalista François Hollande. Jego słowa odnosiły się do gospodarki, która, jak przekonywał szef państwa, najgorsze ma za sobą i wreszcie wychodzi na prostą.
Wypowiedź Hollande’a można było łatwo uznać za wyraz urzędowego optymizmu rządzących od ponad roku socjalistów. Tak też zareagowały z początku francuskie media: nie szczędziły cierpkich uwag pod adresem prezydenta, zarzucając mu uleganie „pobożnym życzeniom”. Ale okazało się, że nadzieje Hollande’a nie są bezzasadne. Wkrótce po jego słowach nadeszła dobra wiadomość: w drugim kwartale tego roku Francja wyszła z półrocznej recesji, osiągając wzrost 0,5 proc. PKB.
„POWOLNE I KRUCHE”
Jednocześnie pojawiły się inne, co prawda nieśmiałe symptomy poprawy stanu gospodarki. Największe francuskie koncerny, a także banki ogłosiły wyniki...

4862

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]