Reklama

Siostry i stół

Siostry i stół

04.12.2006
Czyta się kilka minut
J

JÓZEF MAJEWSKI: - Spotkanie Bartłomieja I i Benedykta XVI w Fanarze jedni okrzyknęli przełomem w relacjach katolicko-prawosławnych, inni byli rozczarowani ogólnikowością wspólnej deklaracji ekumenicznej. Zatem - przełom czy rozczarowanie?

KS. WACŁAW HRYNIEWICZ: - Nie jestem skłonny do skrajnych określeń. Przełomu nie widzę. Cieszę się przede wszystkim z tego, że spotkanie odbyło się w braterskiej atmosferze i że obydwaj hierarchowie będą wspierać dzieło powierzone międzynarodowej Komisji Mieszanej ds. dialogu teologicznego między naszymi Kościołami. Nie ma chyba powodu do wielkiego rozczarowania. Ci, którzy się spodziewali, że wspólna deklaracja zajmie również stanowisko wobec najbardziej kontrowersyjnego zagadnienia - prymatu Biskupa Rzymu - mogą czuć się rozczarowani. Osobiście jednak nie oczekiwałem żadnego kroku w odniesieniu do spornych zagadnień...

12051

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]