Reklama

Second Tygodnik

Second Tygodnik

28.08.2007
Czyta się kilka minut
Wirtualna siedziba Tygodnika w Second Krakow
W

Wtorek, redakcja "Tygodnika Powszechnego". W obszernym pokoju na dole kłębi się spory, barwny tłumek. Jedni w garniturach, inni w dresach - czytają zawieszone na ścianach tablice z powiększeniami stron pisma, piją kawę, rozparci na czarnych skórzanych sofach dyskutują z członkami redakcji - Agą Lilliehook i Kuzminem Thorne. Trwają rozmowy o linii politycznej "TP", o encyklice "Humanae vitae" i stosunku Kościoła do antykoncepcji, o wystroju gabinetu Naczelnego, który znajduje się w głębi. A tam, w umeblowanym eleganckimi antykami pokoju, na ścianach wiszą historyczne zdjęcia redakcji, okładka pierwszego numeru... Na biurku leży kartka z życzeniami imieninowymi od kard. Wojtyły do Jerzego Turowicza. Stary zegar wybija pełną godzinę. Na wiekowej szkolnej tablicy, służącej do planowania kolejnych numerów, ktoś napisał wielkimi literami: "Tygodnik Powszechny wita w Second Life...

3221

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]