Reklama

Rybka zwana tarczą

Rybka zwana tarczą

09.07.2007
Czyta się kilka minut
Prezydent USA przyjął w rodowej rezydencji w Kenneburkport prezydenta Rosji. Główną informacją ze spotkania była wyprawa w głąb morza na ryby (królem połowu okazał się Putin, który złowił okonia), głównym daniem podczas rodzinnej kolacji była ulubiona potrawa Busha-seniora - miecznik, zwany również rybą-mieczem. A główną zagadką była rybka, zwana tarczą antyrakietową.
N

Na zgłoszone podczas ostatniego szczytu G-8 rosyjskie propozycje wspólnego użytkowania stacji radarowej w azerbejdżańskiej Gabali, która miałaby zastąpić planowane obiekty amerykańskiego systemu w Czechach i Polsce, Putin nie usłyszał jednoznacznej odpowiedzi zakłopotanego Busha (głos zabierali eksperci, wskazując, że propozycje są prowokacyjne i nie uwzględniają realiów). Przywiezione do USA kolejne inicjatywy, utrzymane w stylu radzieckich inicjatyw pokojowych, rozszerzały poprzednią ofertę. Putin zaproponował włączenie do systemu budowanej stacji pod Armawirem w Rosji i centrum w Brukseli (czy w Brukseli ktoś o tym słyszał i konsultował się z Putinem?). Bush nie wyrzucił ich od razu do kosza, zaznaczył tylko, że USA nie rezygnują z planów budowy obiektów w Europie Środkowo-Wschodniej.

Antyrakietowa rybka jest oścista i łatwo się nią zadławić. Moskwa...

1835

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]