Reklama

Różaniec pod wulkanem

Różaniec pod wulkanem

19.10.2003
Czyta się kilka minut
Na uroczyste zakończenie ogłoszonego zeszłej jesieni Roku Różańca Jan Paweł II wybrał sanktuarium maryjne w Pompejach. Ta krótka, trwająca nieco ponad cztery godziny wizyta, dowodząca po raz kolejny ogromnej siły woli Papieża, była ostatnią z zaplanowanych przez niego pielgrzymek. “Módlcie się za mnie teraz i zawsze"- prosił wiernych tuż przed odjazdem.
P

Papieski helikopter wylądował we wtorek (7 października) tuż obok starożytnych Pompejów, zniszczonych w 79 roku n.e. przez wybuch Wezuwiusza. Jan Paweł II wjechał do centrum miasta otwartym samochodem zupełnie jakby tam, na Południu Włoch, nie potrzebne mu były żadne środki ostrożności. Uśmiechnięty długo pozdrawiał tłumy zgromadzone przy trasie przejazdu. Przed sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej czekało na niego 30 tysięcy ludzi. Przybyli z wszystkich zakątków Włoch. Na transparentach mieli wypisane życzenia dla “wspaniałego człowieka - Papieża, który obchodzi jubileusz 25-lecia pontyfikatu".

Jan Paweł II najpierw odwiedził wnętrze kościoła, a potem na ołtarzu przed bazyliką celebrował nabożeństwo kończące Rok Różańca. Choć na początku miał trudności z przeczytaniem powitalnego przemówienia, homilię wygłosił samodzielnie, głosem już o wiele silniejszym....

3148

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]