Reklama

Ładowanie...

Różaniec pod wulkanem

19.10.2003
Czyta się kilka minut
Na uroczyste zakończenie ogłoszonego zeszłej jesieni Roku Różańca Jan Paweł II wybrał sanktuarium maryjne w Pompejach. Ta krótka, trwająca nieco ponad cztery godziny wizyta, dowodząca po raz kolejny ogromnej siły woli Papieża, była ostatnią z zaplanowanych przez niego pielgrzymek. “Módlcie się za mnie teraz i zawsze"- prosił wiernych tuż przed odjazdem.
P

Papieski helikopter wylądował we wtorek (7 października) tuż obok starożytnych Pompejów, zniszczonych w 79 roku n.e. przez wybuch Wezuwiusza. Jan Paweł II wjechał do centrum miasta otwartym samochodem zupełnie jakby tam, na Południu Włoch, nie potrzebne mu były żadne środki ostrożności. Uśmiechnięty długo pozdrawiał tłumy zgromadzone przy trasie przejazdu. Przed sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej czekało na niego 30 tysięcy ludzi. Przybyli z wszystkich zakątków Włoch. Na transparentach mieli wypisane życzenia dla “wspaniałego człowieka - Papieża, który obchodzi jubileusz 25-lecia pontyfikatu".

Jan Paweł II najpierw odwiedził wnętrze kościoła, a potem na ołtarzu przed bazyliką celebrował nabożeństwo kończące Rok Różańca. Choć na początku miał trudności z przeczytaniem powitalnego przemówienia, homilię wygłosił samodzielnie, głosem już o wiele silniejszym....

3148

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]