Reklama

Rosja chodzi jak krab

Rosja chodzi jak krab

20.12.2006
Czyta się kilka minut
Grigorij Jawliński
T

TYGODNIK POWSZECHNY: - Właśnie wydał Pan kolejną książkę, pt. "Perspektywy Rosji". Czy demokratom w tym kraju pozostało już tylko pisanie książek?

GRIGORIJ JAWLIŃSKI: - To nie są wspomnienia. Polityk nie musi pisać książek, jeśli ma jakikolwiek dostęp do telewizji i za jej pośrednictwem może przekonywać wyborców. Ja nie mam tej możliwości. Więc napisałem książkę i poświęciłem ją programowi politycznemu. Chcę, by jak najwięcej ludzi miało świadomość tego, co się dzieje w Rosji, bo sytuacja w moim kraju przypomina tę z czasów Związku Radzieckiego.

- Może po tym, co stało się z Anną Politkowską i Aleksandrem Litwinienką, nie trzeba już niczego tłumaczyć w książkach? System rosyjski jest jasny.

- To, co się z nimi stało, jest tragedią, ale niczym nowym. Już od dawna żyjemy w takich warunkach. W Rosji polityka nabrała jedynie nowej...

19303

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]