Reklama

Ładowanie...

Rady dla bezradnych. Rozmowa z reżyserką „Innych ludzi”

04.04.2022
Czyta się kilka minut
ALEKSANDRA TERPIŃSKA: Ciągle gonimy w piętkę. Wciąż nie spełniamy oczekiwań – czyichś lub własnych.
FOT. Wojciech Olszanka / East News
K

KATARZYNA KUBISIOWSKA: Pani film „Inni ludzie” na podstawie poematu Doroty Masłowskiej właśnie miał premierę. Inni ludzie to ci, którzy obwiniają drugich za niepowodzenia?

ALEKSANDRA TERPIŃSKA: Na których zwalamy winę i odpowiedzialność. Robi to często Kamil, główny bohater filmu. Trudno mu spojrzeć w siebie, łatwo – dostrzegać swoje problemy u innych. Nienawiść raz zasiana przenosi się na ludzi obok. Promieniuje, zatacza kręgi – to nie główny, ale istotny wątek „Innych ludzi”.

Czyli inni ludzie są w nas?

Inni są dokładnie tacy sami jak my, z tymi samymi pragnieniami i potrzebami, które nie zawsze potrafią spełnić, nie mają do tego narzędzi, umiejętności.

Ale spełnienie potrzeb idzie w parze z możliwościami finansowymi. W „Innych ludziach” wyraźnie zaznaczony jest podział klasowy: na majętnych i ubogich, tych, którzy mają wszystko, i...

14187

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]