Reklama

Radiowcy, żadnych marzeń

Radiowcy, żadnych marzeń

27.04.2007
Czyta się kilka minut
W Polskim Radiu dzieją się rzeczy nader ciekawe. Niestety, jak to zwykle w naszych mediach publicznych bywa, to "ciekawe" nie dzieje się na antenie. Jedną z ciekawszych rzeczy było podpisanie przez prezesa Krzysztofa Czabańskiego listu stowarzyszeń twórczych, które protestowały przeciwko ograniczaniu przez zarząd radia publicznego (kierowany przez tegoż prezesa) zasięgu Programu 2, niewątpliwie najbardziej misyjnej anteny PR. Jednak kumulacja rzeczy ciekawych nastąpiła przy okazji zwolnień grupowych.
N

Na liście zwalnianych znaleźli się m.in. najbardziej znani dziennikarze, a dotyczące ich wypowiedzi wiceprezesa Targalskiego Rada Etyki Mediów określiła jako zwykłe chamstwo. Prezes Czabański poprosił wprawdzie radę nadzorczą o powołanie specjalnej komisji do zbadania, czy rzeczywiście Targalski wyrażał żal, że na radiowych korytarzach widzi tylko "stare baby" i "gierkowsko-gomułkowskie złogi", ale nie zdołał zmusić go do stawienia się przed komisją etyki, która sprawę badała dla tejże rady nadzorczej. Równocześnie na pytanie, czy w radiu dochodzi do lobbingu, usiłowała odpowiedzieć Inspekcja Pracy. Odpowiedziała negatywnie - nic dziwnego, skoro inspektorzy uprzedzali pytanych o tym, że ich odpowiedzi zostaną przedstawione zarządowi. Zarząd zgodził się wprawdzie zmniejszyć ilość zwalnianych o 10 proc. i z "uwagą" rozpatrzyć krytyczne opinie, ale wkrótce zaproponował...

1532

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]