Reklama

Przegląd

Przegląd

04.11.2019
Czyta się kilka minut
Daliśmy się – przyznajemy – ponieść fantazji i wciągnąć przez prezydenta kraju w silnie już żółknące zakrzaczenia.
N

No więc, zachowując jego styl i klimat, powiadamy: Jeśli komuś zimno, niechże zje sobie rosół z jakiegoś rektora, a jeśli komuś ciepło, niechaj posłucha. Oto skończył się sezon na pomidory i rozpoczął – na opinie dotyczące klimatu. Zaraz, za chwilę spadnie niejadalny śnieg, który pokryje kwaśną warstwą nasze ulice i wasze kamienice, tzn. Banasia. Dowiemy się wtedy, że to jest zima prawdziwa. Jak nad Berezyną za Napoleona. Trzeba będzie to wziąć na wiarę, bo na rozum jest dziś niemodnie. Rozum – w sensie ogólnym – przestał być organem niezbędnym, wystarczą rzęsy. Są oczywiście – tak mniemamy – organizmy, u których jeśli idzie o orientację w czasie i przestrzeni, rzęsy są kluczowe, nie ma jednak żadnego stworzenia, prócz człowieka, dla którego byłyby to rzęsy sztuczne.

Wczoraj przez szybę przyglądaliśmy się wielkiemu salonowi pielęgnacji bród. Przed południem dwudziestu mężczyzn...

4287

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Odczytywanie świętych ksiąg do niedawna było zarezerwowane dla wtajemniczonych, podyktowane było to bynajmniej nie troską o właściwą ich interpretację, Ot tak po prostu, Najwyższy sobie wymyślił, iż swój plan pozwoli wyjaśnić maluczkim, za pośrednictwem wybranych. Ci nie omieszkali zadbać przy okazji o własny interes, taki produkt uboczny, bez wątpienia wkalkulowany w dzieło poznania. Trochę to się wymknęło z pod kontroli i czyta teraz każdy zainteresowany, o co chodzi trudno zrozumieć, ale fantazja dopisuje. Na tym polu nasz grajdołek nie jest jakoś odosobniony i odbiegający od światowej normy. Nie tylko mamy śliczne brody, sztuczne rzęsy, wymodelowane usta, o cyckach nawet nie wspomnę. Jak jadę pociągiem i widzę piękną naturalną dziewczynę, bez ulepszaczy, to po chwili okazuje się że mówi z cudownym rosyjskim zaśpiewem - Ukrainka znaczy. Wiadomo, Kain Abla zabił za opowiadanie starych dowcipów, bicie żon i dzieci to stara jak świat tradycja, a jedzenie mięsa kojarzy mi się ze sceną w filmie „Konopielka” gdy nauczycielka smaży kotlety, reakcja dziadka jest bezcenna. Trochę szkoda, że dorosły człowiek często zatraca zdolność odsiewania ziarna od plew, gdzie kończy się bajka, a zaczyna realny świat. Sądzę, że wielcy animatorzy naszej codzienności też z tym kłopot mają, robią co mogą, wychodzi jak wychodzi, Nie spotkałem jeszcze osobnika , który twierdziłby, że jest niekompetentny, albo, że bozia poskąpiła mu rozumu, jest to trochę śmieszne, ale i trochę nieśmieszne.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]